CRUNCH

CRUNCH

Karın bölgesinde yağlanma mevcut ise veya kilo aldığınız da bu durumdan en çok karın bölgeniz etkileniyorsa Crunch hareketleri ile bunlardan kurtulabilirsiniz.

Crunch sporu sayesinde daha sıkı bir karına sahip olucaksınız. Spor fizyolojisi geçmişte sporcuların yaptığı bazı hareketlerin eklem sistemine zarar verebileceğini saptamıştır.

Herkes tarafından bilinene mekik ve iki yana sopa çevirme hareketleri spor fizyolojisi tarafından zararlı hareketler olarak sınıflandırılanlar içerisindedir. Bu sebeple karın çalışması için tam mekik yerine yarım mekik yani crunch hareketleri yapılmalıdır.

 

Kullanılan Ekipman: Sadece Vücut

 

En temel mide ve karın egzersizlerinden biri olan cunch aynı zamanda en etkili karın egzersizlerindendir de - tabi doğru yapıldığı zaman.

Çok uzun yıllara dayanan spor eğitimciliğimiz boyunca insanların en çok yanlış yaptığı hareketin crunch olduğunu izledik.. Güzel bir karına sahip olmak isteyen insanlar kendi kendilerine, bırakın yapmayı - seyretmesi bile acı veren, bir crunch egzersizi yaratmışlardır.

Size işkenceyi azaltmanız ve crunch'ın size sağlayabileceği faydaları elde edebilmeniz için crunch'ı adım adım öğreteceğiz.